| Specification | Value |
|---|---|
| Application | Piston |
| Units | Each |
| Riding Style | Street / Adventure Touring / Dual-Sport / Off-Road |
| Type | Needle |
| Outside Diameter | 21 mm |
| Inside Diameter | 16 mm |
| Length | 19.5 mm |
| Product Name | Bearing |
- Piston pin needle cage bearings are manufactured from precision bearings and high-quality housing material
- Each bearing is packaged in an individual box for easy identification
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1978-1993 | Kawasaki | KX125 |
| 1983-2005 | Kawasaki | KDX200 |
| 1997-2002 | Kawasaki | KDX220R |
| 1983-2005 | Kawasaki | KDX 220 |
| 1982 | Kawasaki | KDX175 |