| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Each |
| Length | 23 mm |
| Outside Diameter | 21 mm |
| Riding Style | ATV / Adventure Touring / Dual-Sport / Street |
| Inside Diameter | 16 mm |
| Type | Needle |
| Application | Piston |
| Product Name | Bearing |
- Piston pin needle cage bearings are manufactured from precision bearings and high-quality housing material
- Each bearing is packaged in an individual box for easy identification
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1987-2006 | Yamaha | YFZ350 Banshee |
| 1988-2006 | Yamaha | YFS200 Blaster |
| 1984-1986 | Yamaha | IT200 |
- Supplier:
- Parts Unlimited