| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Product Name | Cooler Bag |
| Type | Saddlebag |
| Height | 10" |
| Closure | Zipper |
| Depth | 6" |
| Width | 19" |
| Features | Shoulder Strap / Universal Fitment |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Black |
| Units | Each |
- TPU waterproof liner with heat sealed seams and high density insulated foam
- 2 side 6 x 7 zippered compartments and another 4 ½ x 6 zippered end pocket
- 4 wide double top zipper allows full and easy loading and access to the chilled contents
- Includes adjustable and removable shoulder strap
- Holds up to 24 beverage cans
- Color:
- Black