| Specification | Value |
|---|---|
| Style | High |
| Mounting Style | Quick Release |
| Features | with Headlight Cut-Out |
| Color/Finish | Clear |
| Product Name | Windshield |
| Thickness | 2.4 mm |
| Height | 16-1/4" |
| Riding Style | ATV |
| Width | 29" |
| Units | Each |
- Provide maximum protection from the elements
- Made of clear, .093" break-resistant Lexan
- Feature quick-release mounting hardware system that allows for quick and easy removal and mounting for trailering or for times when you just don't want a shield
- Made in the U.S.A.
- Color:
- Clear