| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | ATV |
| Color/Finish | Clear |
| Material | Polycarbonate |
| Product Name | Windshield |
| Thickness | 2.4 mm |
| Width | 36" |
| Mounting Style | Quick Release |
| Height | 16-3/4" |
| Model | Big Country |
| Style | High |
| Units | Each |
- Provide more protection from the wind and elements than most other windshields
- Made of clear, .093" heavy-duty polycarbonate for stronger impact protection
- Feature quick-release mounting hardware system that allows for quick and easy removal and mounting for trailering or for times when you just don't want a shield
- Made in the U.S.A.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Clear