| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Material | Lucite |
| Product Name | Windshield |
| Height | 16-1/4" |
| Width | 14-3/4" |
| Thickness | 3 mm |
| Model | Scoot |
| Type | Scooter |
| Color/Finish | Clear |
| Units | Kit |
- Mounts securely to mirrors using anodized aluminum and powder-coated steel hardware
- Fits most scooters with 8 mm mirror threads
- Made in the U.S.A.
- Color:
- Clear