| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Color/Finish | Clear |
| for Handlebar Diameter | 7/8" / 1" |
| Height | 17" |
| Thickness | 0.48 cm |
| Type | Cruiser |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Width | 15" |
| Product Name | Windshield |
- Constructed of 3/16" clear acrylic
- Top edge is scientifically designed to direct windblast above rider's head
- Four-point mounting provides adjustments for shield height, position and angle
- Made in the U.S.A.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Clear