| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") / 1-1/8" / 28.6 mm |
| Type | Handlebar |
| Finish | Gloss |
| Product Name | Riser |
| Features | 3-1/2" Width |
| Rise | 8" / 20,5 cm (8") / 20.5 cm |
| Color/Finish | Gloss / Black |
| Pullback | 1-1/2" / 38,1 mm (1-1/2") / 38.1 mm |
| Style | Universal / Pullback |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Units | Kit |
| Riding Style | Street |
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
- Color:
- Black