| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Kit |
| Clamping Diameter | 25,4 mm (1") / 1" / 25.4 mm |
| Rise | 10" / 25,5 cm (10") / 25.5 cm |
| Style | Pullback / Universal |
| Base Color | Black |
| Pullback | 38,1 mm (1-1/2") / 1-1/2" / 38.1 mm |
| Type | Handlebar |
| Color/Finish | Black / Gloss |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Features | 3-1/2" Width |
| Finish | Gloss |
| Product Name | Riser |
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
- Color:
- Black