| Specification | Value |
|---|---|
| Finish | Gloss |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Rise | 15 cm (6") / 6" / 15 cm |
| Base Color | Black |
| Features | 3-1/2" Width |
| Type | Handlebar |
| Units | Kit |
| Clamping Diameter | 25.4 mm / 1" / 25,4 mm (1") |
| Color/Finish | Gloss / Black |
| Product Name | Riser |
| Pullback | 38.1 mm / 38,1 mm (1-1/2") / 1-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Style | Pullback / Universal |
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
- Color:
- Black