| Specification | Value |
|---|---|
| Clamping Diameter | 25,4 mm (1") / 1" / 25.4 mm |
| Rise | 20.5 cm / 20,5 cm (8") / 8" |
| Style | Pullback / Universal |
| Units | Kit |
| Color/Finish | Raw |
| Product Name | Riser |
| Pullback | 1-1/2" / 38.1 mm / 38,1 mm (1-1/2") |
| Base Color | Silver |
| Finish | Raw |
| Features | 3-1/2" Width |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Type | Handlebar |
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
- Color:
- Silver