| Specification | Value |
|---|---|
| Rise | 10" / 25.5 cm / 25,5 cm (10") |
| Color/Finish | Raw |
| Units | Kit |
| Base Color | Silver |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") / 1-1/8" / 28.6 mm |
| Pullback | 0 mm (0") / 0" / 0 mm |
| Type | Handlebar |
| Product Name | Riser |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Style | Universal / Straight |
| Finish | Raw |
| Features | 3-1/2" Width |
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver