| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Riser |
| Type | Handlebar |
| Pullback | 0 mm (0") / 0" / 0 mm |
| Units | Kit |
| Base Color | Black |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") / 28.6 mm / 1-1/8" |
| Features | 3-1/2" Width |
| Rise | 6" / 15 cm (6") / 15 cm |
| Finish | Gloss |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Style | Straight / Universal |
| Color/Finish | Gloss / Black |
| Riding Style | Street |
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black