| Specification | Value |
|---|---|
| Clamping Diameter | 1" / 25,4 mm (1") / 25.4 mm |
| Color/Finish | Raw |
| Pullback | 0" / 0 mm / 0 mm (0") |
| Rise | 63.5 mm / 2-1/2" / 63,5 mm (2-1/2") |
| Style | Universal / Gen 1 / Straight |
| Units | Kit |
| Finish | Raw |
| Type | Handlebar |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Riser |
| Base Color | Silver |
| Features | 3-1/2" Width |
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
- Color:
- Silver