| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Raw |
| Pullback | 0 mm (0") / 0 mm / 0" |
| Units | Kit |
| Clamping Diameter | 25,4 mm (1") / 25.4 mm / 1" |
| Product Name | Riser |
| Type | Handlebar |
| Base Color | Silver |
| Features | 3-1/2" Width |
| Rise | 6" / 15 cm / 15 cm (6") |
| Riding Style | Street |
| Style | Universal / Straight |
| Finish | Raw |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
- Color:
- Silver