| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Decoration | Black Logo / Classic Stitch |
| Rear Seat Width | 6-1/2" |
| Features | Slipstop Lumbar |
| Base Color | Black |
| Fill Material | Urethane Foam |
| Model | Highnoon |
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Driver Seat Width | 12-1/2" |
| Overall Seat Length | 29" |
| Stitching | Black Stitching |
| Units | Each |
| Material | Vinyl |
- Seating area is contoured for maximum comfort
- Molded flexible urethane foam
- 3/16" ABS thermoformed seat base offers a perfect fit, with fully carpeted bottom and rubber bumpers to protect paint
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2023-2024 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2023-2024 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRXSTSE CVO Road Glide ST |
- Color:
- Black