| Specification | Value |
|---|---|
| Height | 2-3/4" / 69 mm |
| Mount Type | Handlebar Mount |
| Color/Finish | Black |
| Units | Kit |
| Type | Phone |
| Width | 1-3/16" / 30 mm |
| Riding Style | Bicycle |
| Length | 32 mm / 1-1/4" |
| Product Name | Device Mount |
- Flexible mobile phone attachment to the bike
- Tool-free attachment to bicycle handlebars or stem
- Mobile phone can be fixed in portrait or landscape format
- Arm for angle adjustment
- Diameter between 22 mm and 42 mm (0.9" - 1.65")
- Includes Mount, Head SPC+, diameter adapter flat, and diameter adapter round
- Color:
- Black