| Specification | Value |
|---|---|
| Features | Mesh Pocket |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Bicycle / Street |
| Units | Each |
| Material | Synthetic Leather / Polyester |
| Model | Legend Gear |
| Height | 2-1/8" |
| Length | 5-1/8" |
| Product Name | Bag |
| Volume | 1.5 liter |
| Closure | Buckle |
| Type | Accessory |
| Width | 17-1/2" |
| Color/Finish | Black |
| Base Color | Black |
- Practical accessory bag with a MOLLE system securely sewn onto the back
- Perfect for safely storing smaller travel items and is an ideal addition to a tank bag
- Straps or T-Lock system allow flexible attachment
- Features interior mesh pocket with elastic band at the top for closing
- Elegant material blend of Eco-Tech cotton, durable soft-touch polyester, and synthetic leather in a classic black design
- Discreet, slightly reflective bull logo
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black