| Specification | Value |
|---|---|
| Features | Waterproof / Reflective |
| Depth | 7-1/4" |
| Mounting Style | MOLLE System |
| Units | Each |
| Product Name | Accessory Bag |
| Color/Finish | Black |
| Model | Pro |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street / Off-Road |
| Material | TPU |
| Width | 2-3/4" |
| Base Color | Black |
| Closure | Buckle |
| Length | 6-1/2" |
- Twill and front of the roll top made of durable and abrasion-resistant TPU with reflective patch
- Inner mesh pocket with elastic closure
- MOLLE system on the back for attaching accessory bags
- Compatible with SW-MOTECH waterproof products that have a MOLLE patch attached
- Can function as an add-on in a waterproof design for many SW-MOTECH products
- Includes mounting instructions
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black