| Specification | Value |
|---|---|
| Type | Heated Apparel |
| For Make | Universal |
| Power Connection Type | 2.5 mm Plug / DIN Plug |
| Cable Length | 24" |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Black |
| Units | Each |
| Product Name | Adapter |
| Volts | 12 V |
- Power your heated apparel from a 12 mm DIN power socket on BMW, Triumph, or Ducati Multistrada
- Low profile 12 mm DIN / BIKE 90° plug to DC 2.5 mm Socket with in-line rubber seal for DC connector
- Cable Rating: 18 AWG SPT-2W
- Perfect for use in the harshest environments, low temperature use -40°F Remains Flexible
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black