| Specification | Value |
|---|---|
| Cable Length | 12" |
| Power Connection Type | 2.5 mm Plug / 2.5 mm Socket |
| Riding Style | UTV / Street / Watercraft / Off-Road / Snow / Adventure Touring / Dual-Sport / ATV |
| Volts | 12 V |
| Type | Heated Apparel |
| Product Name | Y-Splitter |
| Color/Finish | Black |
| Units | Each |
- Power 2 pieces of heated apparel (jacket / gloves etc.) from 1 DC power socket or heated apparel battery lead
- Includes in-line seals
- Perfect for use in the harshest environments, low temperature use -40°F remains flexible
- Color:
- Black