| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street / Adventure Touring / Dual-Sport / Bicycle |
| Type | Roller |
| Units | Each |
| Color/Finish | Gray / Black |
| Features | Water Resistant / Handle / Includes Wheels / Laptop Compartment |
| Width | 15-1/4" |
| Closure | Zipper |
| Material | 600D Polyester / Plastic |
| Product Name | Gear Bag |
| Base Color | Gray |
| Model | Jetway |
| Depth | 10-1/8" |
| Height | 21-3/8" |
- Reinforced telescoping handle and two external grab handles
- Smooth rolling wheels for optimum mobility
- Durable, internal plastic base and plastic skid-bar
- Constructed of durable, wear resistant woven polyester
- Two airport security friendly external pockets
- Airline regulation carry-on size
- Padded pocket for laptop and electronics
- Two internal storage compartments
- MAP:
- Yes
- Color:
- Gray