| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black / Gray |
| Height | 20" |
| Base Color | Gray |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street / Bicycle |
| Depth | 6" |
| Material | Neoprene / Polyester |
| Model | Reservoir |
| Volume | 3 liter |
| Features | Reflective / Sternum Strap |
| Units | Each |
| Product Name | Backpack |
| Width | 11" |
- BPA-free bladder with an easy clean, big bore top
- Magnetic bite valve holder
- Thermal lined bladder compartment
- Sternum strap and buckle keep gear secured
- Pack harness is angled away from the underarms giving total freedom of movement
- Harness made with air mesh for ventilation
- Neoprene hydration tube sleeve
- Large main compartment and secondary compartment with internal mesh pockets
- Straps on front to cinch down additional luggage
- Reverse face YKK water resistant zip on front
- Micro fleece lined glasses/media pocket
- Reflective logo
- Durable 500D polyester main body material
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Gray