| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Tool Bag |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Bicycle / Street |
| Color/Finish | Black / Gray |
| Features | Mesh Pocket / Padded / Reflective |
| Model | Vault |
| Units | Each |
| Depth | 3" |
| Base Color | Gray |
| Height | 6" |
| Length | 26" |
| Material | 500D Polyester |
- Built-in tool roll with elastic tool slots
- Large padded waist belt evenly distributes weight
- Coated mesh pocket for bolts and other small tools
- THOR reflective logo
- Durable 500D polyester main body material
- Race radio pocket measuring 6" height (15.24 cm) x 3-1/2" wide (8.89 cm)
- Dimensions: 26" length (66.04 cm) x 6" height (15.24 cm) x 3" depth (7.62 cm)
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Gray