| Specification | Value |
|---|---|
| Closure | Zipper |
| Length | 9" |
| Product Name | Handlebar Bag |
| Units | Each |
| Volume | 3 liter |
| Width | 3-1/2" |
| Base Color | Black |
| Height | 6" |
| Features | Waterproof / Universal Fitment |
| Color/Finish | Black |
| Material | Thermoplastic Polyurethane (TPU) |
| Riding Style | Street |
- TPU welded construction
- Airtight waterproof zipper
- Three liter capacity
- 9" x 6" x 3.5" of storage
- Welded MOLLE webbing on front of pouch and vertical/horizontal webbing on back for attachment to risers or bars
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black