| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black |
| Capacity | 3.5 liter |
| Product Name | Tank Bag |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street / Off-Road |
| Base Color | Black |
| Features | Rain Cover Included |
| Mounting Style | Magnetic |
| Height | 9" |
| Material | 1680D Ballistic Nylon |
| Width | 6" |
| Closure | Zipper |
| Depth | 4" |
| Units | Each |
- Perfect tank bag for holding essentials such as phones, cameras, and accessories
- Constructed from 1680 D ballistic nylon and PU rubber material with structure
- 3.5 liter capacity
- Magnets attach to a wide range of steel gas tanks
- Touchscreen compatible clear cellphone pocket
- One interior zipper pocket
- Elastic straps on interior base keep goods secure
- Included rain cover allows for cellphone visibility
- Supplied with clear protective stickers for mounting locations
- Structured lid with hook-and-loop closure
- Color:
- Black