| Specification | Value |
|---|---|
| Features | Rain Cover / Universal Fitment |
| Height | 12" |
| Color/Finish | Black |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Depth | 12" |
| Model | Mission |
| Base Color | Black |
| Width | 28" |
| Closure | Zipper |
| Product Name | Duffle Bag |
- Top-loading opening allows for the removal of a jacket or rain gear without detaching the bag from the bike
- Includes two 1.5" buckle straps, six D-rings and MOLLE webbing for secure attachment
- Waterproof cover fits over both the bag and sissy bar for complete coverage
- Designed to hold everything needed for days or weeks on the road
- Main opening gives quick access when the bag is lying down
- Dirty clothes divider separates clean clothes from the worn
- Multiple large openings allow for easy access
- High-visibility interior color
- Additional mounting strap is available- part # 3550-0416
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black