| Specification | Value |
|---|---|
| End Rise | 3-1/2" |
| Clamping Diameter | 1-1/8" |
| Features | Knurled Center / Notched for Throttle-By-Wire |
| Product Name | Handlebar |
| Units | Each |
| Color/Finish | Flat / Black |
| Style | Universal |
| Height | 3-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Moto |
| Width | 31-1/2" |
| Base Color | Black |
| Handlebar Diameter | 1-1/8" |
| Finish | Flat |
| Controls Diameter | 1" |
| Material | Aluminum |
- Works with any 1-1/8 riser
- 1-1/8 tapered moto style handlebar
- Notched for Throttle-by-Wire
- Made in the USA
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black