| Specification | Value |
|---|---|
| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Color/Finish | Black / Gloss |
| Rise | 1" |
| Pullback | 0" / 0 mm (0") / 0 mm |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Style | Dog Bone / Straight |
| Diameter - Thread Size | 1/2-13 |
| Finish | Gloss |
| Product Name | Riser |
| Base Color | Black |
| Material | Billet Aluminum |
| Type | Handlebar |
- High-quality billet aluminum construction
- Riser tapped for 1/2"-13 riser bolts (sold separately)
- Include a one-piece riser clamp
- Made in the USA
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black