| Specification | Value |
|---|---|
| Pullback | 50.8 mm / 2" / 50,8 mm (2") |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Matte / Black |
| Riding Style | Street |
| Rise | 8" |
| Finish | Matte |
| Style | Pullback |
| Product Name | Riser |
| Material | Billet Aluminum |
| Units | Kit |
| Clamping Diameter | 1-1/8" |
| Type | Handlebar |
- Improves look and feel of riding position
- Fits any Harley-Davidson with 3.5 on center risers
- Extremely strong! Rider will not experience any flex from the risers
- Manufactured from billet aluminum in the USA
- Todds Cycle logo engraved into top clamps and lower risers
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black