| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 102.50 mm |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Head Diameter | 28.00 mm / 28,00 mm |
| Product Name | Valve |
| Stem Diameter | 6.60 mm |
| Application | Exhaust |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1969-1976 | Honda | CB750K |
| 1975-1976 | Honda | CB750F Super Sport |
| 1976-1977 | Honda | CB750A Automatic |
- Supplier:
- Parts Unlimited