| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 88.70 mm |
| Riding Style | Street |
| Application | Exhaust |
| Product Name | Valve |
| Stem Diameter | 5.50 mm |
| Head Diameter | 22.00 mm / 22,00 mm |
| Units | Each |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1979-1983 | Honda | CB750F Super Sport |
| 1979-1982 | Honda | CBX1050 Super Sport |
| 1982-1983 | Honda | CB750SC Nighthawk |
| 1980-1982 | Honda | CB750C Custom |
| 1979-1982 | Honda | CB750K |
| 1979-1982 | Honda | CB750 |
| 1979 | Honda | CB750L |
- Supplier:
- Parts Unlimited