| Specification | Value |
|---|---|
| Stem Diameter | 5.50 mm |
| Riding Style | Off-Road / Street / ATV / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Length | 91.50 mm |
| Head Diameter | 25.00 mm / 25,00 mm |
| Units | Each |
| Application | Exhaust |
| Product Name | Valve |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1979-1984 | Honda | XL125S |
| 1976-1982 | Honda | CB125 |
| 1980-1984 | Honda | XR200 |
| 1984-1986 | Honda | ATC200S |
| 1976-1982 | Honda | CB125S |
| 1990-1991 | Honda | TRX200 FourTrax |
| 1979-1983 | Honda | XL185S |
| 1981-1983 | Honda | ATC200 |
| 1981, 1982, 1983, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 | Honda | XR200R |
| 1983-1985 | Honda | ATC200X |
| 1981-1983 | Honda | ATC185S |
| 1982-1983 | Honda | ATC200E |
| 1984 | Honda | ATC200ES |
| 1979 | Honda | XR185 |
| 1983-1984 | Honda | XL200R |
| 1984 | Honda | TRX200 |
| 1984-1985 | Honda | ATC200M |
| 1980 | Honda | ATC185 |
- Supplier:
- Parts Unlimited