| Specification | Value |
|---|---|
| Stem Diameter | 5.50 mm |
| Application | Exhaust |
| Units | Each |
| Head Diameter | 30,00 mm / 30.00 mm |
| Riding Style | ATV |
| Length | 82.00 mm |
| Product Name | Valve |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2002-2004 | Honda | TRX450FM FourTrax Foreman S |
| 1998-2001 | Honda | TRX450S Foreman 4x4 |
| 2002-2004 | Honda | TRX450FE FourTrax Foreman ES |
- Supplier:
- Parts Unlimited