| Specification | Value |
|---|---|
| Application | Exhaust |
| Length | 96.00 mm |
| Riding Style | Street / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Units | Each |
| Head Diameter | 23.50 mm / 23,50 mm |
| Product Name | Valve |
| Stem Diameter | 5.50 mm |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1986-1995 | Honda | XR250R |
| 1991-1996 | Honda | XR250L |