| Specification | Value |
|---|---|
| Application | Exhaust |
| Riding Style | Off-Road |
| Stem Diameter | 6.60 mm |
| Head Diameter | 31,00 mm / 31.00 mm |
| Product Name | Valve |
| Units | Each |
| Length | 104.20 mm |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1993-2023 | Honda | XR650L |
| 1985-1999 | Honda | XR600R |
| 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006 | Honda | XL650V Transalp |
| 2004, 2007 | Honda | XL650 Transalp |
| 1983-1984 | Honda | XL600R |
- Supplier:
- Parts Unlimited