| Specification | Value |
|---|---|
| Head Diameter | 28.00 mm / 28,00 mm |
| Length | 85.50 mm |
| Application | Exhaust |
| Stem Diameter | 5.50 mm |
| Product Name | Valve |
| Units | Each |
| Riding Style | ATV |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1988-2002 | Kawasaki | KLF220 Bayou |
| 2003-2011 | Kawasaki | KLF250 Bayou |