| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | ATV |
| Stem Diameter | 5.00 mm |
| Units | Each |
| Length | 64.70 mm |
| Product Name | Valve |
| Head Diameter | 20,00 mm / 20.00 mm |
| Application | Exhaust |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1987-1991 | Yamaha | YFM100 Champ |
| 1992-2001 | Yamaha | YFM80 Badger |
| 2002-2008 | Yamaha | YFM80W Raptor |
| 1985-1988 | Yamaha | YFM 80 Moto 4 |
| 2007-2008 | Yamaha | YFM80 Grizzly |
- Supplier:
- Parts Unlimited