| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Valve |
| Riding Style | UTV / ATV |
| Application | Exhaust |
| Units | Each |
| Head Diameter | 32.00 mm / 32,00 mm |
| Length | 92.70 mm |
| Stem Diameter | 6.00 mm |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2002-2006 | Yamaha | YFM660F Grizzly 4x4 |
| 2005 | Yamaha | Raptor 660R SE 4x2 |
| 2007-2008 | Yamaha | YFM 660 FG Grizzly 4x4 |
| 2006-2007 | Yamaha | YXR66F Rhino 660 Exploring Edition |
| 2006-2007 | Yamaha | YXR66F Rhino 660 |
| 2006 | Yamaha | Grizzly 660 Hunter Ed. 4x4 |
| 2006-2007 | Yamaha | YXR66F Rhino 660 Special Edition |
| 2004 | Yamaha | Raptor 660R LE 4x2 |
| 2001-2005 | Yamaha | YFM660R Raptor |
| 2006 | Yamaha | Grizzly 660 Ducks Unlimited Ed. 4x4 |
| 2007 | Yamaha | YXR66F Rhino 660 Ducks Unlimited |