| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | ATV / Off-Road |
| Head Diameter | 28,50 mm / 28.50 mm |
| Units | Each |
| Length | 68.00 mm |
| Product Name | Valve |
| Application | Intake |
| Stem Diameter | 5.50 mm |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1976-1979 | Honda | CT90 |
| 1973-1975 | Honda | ST90 |
| 1973-1975 | Honda | ATC 90 K |
| 1979-1985 | Honda | ATC110 |
| 1970-1975 | Honda | CT90K Trail |
| 1971-1972 | Honda | ATC90 |