| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 91.30 mm |
| Riding Style | ATV |
| Application | Intake |
| Head Diameter | 32,00 mm / 32.00 mm |
| Product Name | Valve |
| Units | Each |
| Stem Diameter | 5.50 mm |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1988-2000 | Honda | TRX300 FourTrax |
| 1988, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000 | Honda | TRX300FW FourTrax 4x4 |
| 2010 | Honda | XR300R |