| Specification | Value |
|---|---|
| Head Diameter | 23,80 mm / 23.80 mm |
| Product Name | Valve |
| Length | 64.50 mm |
| Riding Style | ATV |
| Units | Each |
| Stem Diameter | 5.50 mm |
| Application | Intake |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1978-1985 | Honda | ATC70 |
| 1986-1987 | Honda | TRX70 |
| 1974 | Honda | ATC 70 K |
- Supplier:
- Parts Unlimited