| Specification | Value |
|---|---|
| Head Diameter | 23,00 mm / 23.00 mm |
| Length | 65.80 mm |
| Riding Style | Off-Road / ATV |
| Units | Each |
| Product Name | Valve |
| Stem Diameter | 5.00 mm |
| Application | Intake |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1997-2003 | Honda | XR70R |
| 2004-2012 | Honda | CRF70F |
| 2009, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 | Honda | TRX90X |
| 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2001 | Honda | TRX90 FourTrax |
| 2000, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 | Honda | TRX90 Sportrax |
| 2007-2008 | Honda | TRX90EX Sportrax |
- Supplier:
- Parts Unlimited