| Specification | Value |
|---|---|
| Head Diameter | 25,50 mm / 25.50 mm |
| Riding Style | ATV |
| Units | Each |
| Length | 93.50 mm |
| Product Name | Valve |
| Stem Diameter | 5.50 mm |
| Application | Intake |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1993-1999 | Honda | TRX300EX FourTrax |
| 2000-2008 | Honda | TRX300EX Sportrax |
| 1987, 1988, 1991, 1992 | Honda | TRX250X |
| 2009 | Honda | TRX300X |