| Specification | Value |
|---|---|
| Head Diameter | 34.00 mm / 34,00 mm |
| Stem Diameter | 5.50 mm |
| Application | Intake |
| Length | 81.40 mm |
| Product Name | Valve |
| Units | Each |
| Riding Style | ATV |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2000-2006 | Honda | TRX350TE FourTrax Rancher ES |
| 2000-2006 | Honda | TRX350FE FourTrax Rancher 4x4 ES |
| 2000-2006 | Honda | TRX350FM FourTrax Rancher 4X4 |
| 2000-2006 | Honda | TRX350TM FourTrax Rancher |
- Supplier:
- Parts Unlimited