| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Off-Road / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Application | Intake |
| Head Diameter | 28.50 mm / 28,50 mm |
| Length | 96.60 mm |
| Product Name | Valve |
| Stem Diameter | 5.00 mm |
| Units | Each |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1996-2004 | Honda | XR250R |