| Specification | Value |
|---|---|
| Head Diameter | 36,00 mm / 36.00 mm |
| Riding Style | ATV |
| Units | Each |
| Product Name | Valve |
| Length | 84.60 mm |
| Stem Diameter | 5.50 mm |
| Application | Intake |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2004 | Honda | TRX450R Sportrax |
| 2005 | Honda | TRX450R |
- Supplier:
- Parts Unlimited