| Specification | Value |
|---|---|
| Head Diameter | 30,00 mm / 30.00 mm |
| Application | Intake |
| Length | 96.80 mm |
| Product Name | Valve |
| Stem Diameter | 5.50 mm |
| Riding Style | ATV |
| Units | Each |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1993-1999 | Kawasaki | KLF400 Bayou 4x4 |
| 1997-2002 | Kawasaki | KVF400 Prairie 4x4 |