| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | UTV / ATV |
| Stem Diameter | 5.00 mm |
| Units | Each |
| Application | Intake |
| Head Diameter | 30.00 mm / 30,00 mm |
| Length | 91.30 mm |
| Product Name | Valve |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2004-2009 | Kawasaki | KFX700 |
| 2010-2012 | Kawasaki | KRF 750 Teryx FI 4x4 LE Sport |
| 2004-2009 | Kawasaki | KSV 700 |
| 2005-2018 | Kawasaki | KVF750 Brute Force 4x4i |
| 2012-2018 | Kawasaki | KVF750 Brute Force 4x4i EPS |
| 2009-2012 | Kawasaki | KRF750 Teryx FI 4x4 |
| 2008-2009 | Kawasaki | KRF750 Teryx NRA Outdoors |
| 2005-2011 | Kawasaki | KVF650 Brute Force 4x4 |
| 2008 | Kawasaki | KRF750 Teryx 4x4 |
| 2008-2012 | Kawasaki | KRF750 Teryx FI 4x4 LE |
| 2004-2006 | Kawasaki | KVF700 Prairie 4x4 |
| 2002-2003 | Kawasaki | KVF650 Prairie 4x4 |
| 2006 | Kawasaki | KVF650 Brute Force 4x4i |
| 2006 | Kawasaki | KVF 700 Prairie SE 4x4 |
| 2009 | Kawasaki | KRF750 Teryx FI 4x4 LE Sport |
| 2004-2005 | Suzuki | LT-V700F Twin Peaks 700 4x4 |
- Supplier:
- Parts Unlimited