| Specification | Value |
|---|---|
| Stem Diameter | 5.50 mm |
| Head Diameter | 32.00 mm / 32,00 mm |
| Length | 88.66 mm |
| Application | Intake |
| Riding Style | ATV |
| Units | Each |
| Product Name | Valve |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2012, 2013, 2014 | Suzuki | LT-F250 Ozark |
| 1987-1993 | Suzuki | LT230E QuadRunner |
| 1985-1988 | Suzuki | LT230S QuadSport |
| 2010-2011 | Suzuki | LT-F 250 Ozark 4x2 |
| 1986-1987 | Suzuki | LT-F230 |
| 2004-2009 | Suzuki | LT-Z250 QuadSport Z |
| 1985-1986 | Suzuki | LT230GE |